Farnost Buchlovice - pomoc Ukrajině

26.03.2022

Přátelé, spoluobčané, farníci,

po vypuknutí války na Ukrajině ve svém okolí registrujeme poměrně velkou vlnu solidarity s lidmi, kteří utíkají do bezpečí ze svých domovů, v jejichž blízkosti padají bomby a dělostřelecké granáty. Většinou se jedná o ženy a děti, které musely nechat své partnery a táty doma. Těžko se můžeme vžít do jejich situace a pochopit, co v těchto chvílích prožívají a jak je to všechno pro ně psychicky náročné. Velmi si vážíme toho, že někteří z vás se už členů farní rady ptali, jak by mohli pomoci. I proto přinášíme následující informace:

Na minulé rozšířené farní radě jsme se dohodli, že pro účel ubytování urychleně zprovozníme první patro obytné budovu fary. Nebude to hned a bude třeba sehnat nějaké finance, protože prostory je třeba přizpůsobit a dovybavit. Věříme ale, že - možná i s Vaší pomocí - se vše podaří realizovat velmi rychle.

Možná jste si i vy položili otázku: "Jak můžu pomoct právě já? Našli jste na ni odpověď? Pokud ano, můžete prostřednictvím jednoduchého formuláře zaregistrovat vaši nabídku a my vás v případě potřeby kontaktujeme.

Více informací zde.